O nas

Nasza współpraca rozpoczęła się od spotkania dwóch osób pochodzących z różnych światów.

Nasze ścieżki przecięły się na drodze zawodowej, jednak źródło projektu leży na zupełnie innym gruncie. To połączenie naszych wrażliwości społecznych, znajomości i zainteresowania tematyką prawną, pchnęły nas do złączenia sił w słusznej sprawie. Dorzucając do tego doświadczenie zawodowe oraz znajomość narzędzi IT postanowiłyśmy pomóc osobom potrzebującym.

Podejmujemy trudne tematy, nie pomijamy krępujących relacji, staramy się doradzać w sytuacjach, które wydają się być bez wyjścia, uczymy, jak rozmawiać. Dążymy do normalizowania relacji rodzinnych i naprawiania tych nadszarpniętych.

Tworząc aplikację Niebieski Kalendarz, która poza wsparciem osób w trudnej sytuacji rodzinnej, zbiera materiał dowodowy do spraw sądowych, chcemy również wesprzeć system pomocy prawnej. System, który ze względu na brak materiałów dowodowych często bywa bezsilny.

Kim jesteśmy?

Alina Sieradzińska

Prawnik, zawodowo powiązana ze środowiskiem IT, jest również mediatorem. Od wielu lat udziela się społecznie, współpracuje z osobami niepełnosprawnymi. W swojej działalności wielokrotnie spotyka się z trudnymi sytuacjami rodzinnymi. Osoba energiczna i zdeterminowana, by swoim działaniem nieść pomoc innym.

Elżbieta Bansleben

Adwokat z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi sprawy międzynarodowe, także rodzinne, dzięki czemu ma wgląd do sposobów ochrony dziecka także w innych systemach prawnych. Zajmuje się również uprowadzeniami rodzicielskimi, w których temat przemocy często zajmuje wiodącą rolę. Kluczowa w sprawach rodzinnych jest jej zdaniem prawidłowa ocena i komunikacja potrzeb małoletnich, do czego niezbędna jest uważność i obserwacja przez rodziców i opiekunów.

Niebieski Kalendarz - nasz startup

Start-up to powstające z zewnętrznym wsparciem finansowym przedsiębiorstwo, często związane z technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi, a także z sektorami high-tech. Istotą start-upu jest to, że ktoś ma dobry pomysł, najczęściej ważny społecznie, jednak nie może podjąć samodzielnego ryzyka inwestycyjnego – ponieważ najlepsze pomysły, to pomysły całkiem nowe i odważne – a więc ich wdrożenie wiąże się z ryzykiem bardzo wysokich kosztów, które mogą z różnych względów nigdy się nie zwrócić.

Czas na Relacje to start-up, którego przygoda dopiero się rozpoczęła. Start-upy finansowane są ze środków ich założycieli oraz projektów, dzięki którym przyznawane są fundusze wspierające.

Naszym pomysłem było stworzenie aplikacji na telefon, która wspierałaby osoby znajdujące się w kryzysie rodzinnym – będące przed lub w trakcie postępowań sądowych. Aplikacja „Niebieski Kalendarz” nie tylko przypomina o ważnych zdarzeniach w życiu użytkownika, umożliwia jego reakcję w przypadku alarmującej sytuacji domowej (np. przemocy), umożliwia kontakt z wyspecjalizowanymi podmiotami oferującymi pomoc, ale przede wszystkim aktywnie stymuluje użytkownika do rejestrowania niepożądanych sytuacji i tworzy z nich kompletny rejestr, który może stanowić materiał pomocny dla psychologa, pracownika społecznego lub sądu zajmującego się konkretną rodziną.

Interaktywność naszego Niebieskiego Kalendarza ma charakter rewolucyjny, narzędzie zadaje użytkownikom pytania przygotowane dla niego przez psychologów, które ułatwiają zgromadzenie materiałów umożliwiających wyjście z kręgu przemocy. Działanie Kalendarza nieco przypomina sztuczną inteligencję – choć taką nie jest.

PARP

Nasza aplikacja znalazła się wśród pierwszych pięciu projektów dofinansowanych przez Państwową Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Młode przedsiębiorstwa, które poprzez swoją wizję mają szansę zrewolucjonizować branżę i rynek, mają taką możliwość dzięki Platformom startowym. W roku 2019 zaczęłyśmy pracę nad naszym projektem i dzięki wsparciu wielu zaangażowanych osób, pomimo takich przeciwności jak pandemia, drastyczne zmiany cen na rynku, w tym podwyższenie pensji pracowników o co najmniej o 30%, wreszcie, pomimo wybuchu wojny w Ukrainie i naszego zaangażowania również w pomoc w tym zakresie, – aplikacja jest już ukończona, przechodzi ostatnią fazę testów i za chwilę znajdzie się na rynku! W podstawowej wersji będzie możliwa do pobrania nieodpłatnie dla wszystkich użytkowników.